TT TEKLER VE ÇİFTLER TURNUVASI

TT TEKLER VE ÇİFTLER YAZ TENİS TENİS TURNUVASI

21 Ağustos-7 Eylül 2019

 

Son müracaat tarihi: 18 Ağustos 2019 24:00

Fikstür Çekimi: 19 Ağustos 2019 24:00

 

Kategoriler:

  • Tek Kadınlar:A+, A, B, C, D
  • Tek Erkekler: M, A+, A, B, C, D
  • Çift Kadınlar:A+, A, B, C, D
  • Çift Erkekler:M, A+, A, B, C, D
  • Mix Çiftler: A+, A, B, C, D

 

Turnuva Ücretleri:

Tekler: 150 TL 

Çiftler: 150 TL

 

Turnuva kayıtları www.tta.com.tr adresinden yapılacaktır. Telefonla ya da resepsiyon görevlilerine isim yazdırılarak kayıt alınmayacaktır.

Turnuvaya kaydını yaptıran oyuncular, GERİ ÇEKİLME işlemlerini Fikstür Çekiminden önce yapmaları gerekmektedir. Bu işlemi yapmayan oyuncular TURNUVA KATILIM ÜCRETİNİ ÖDEMEK ZORUNDADIR. 

Turnuva 21 AĞUSTOS-7 EYLÜL 2019 tarihleri arasında eleme usulü oynanacaktır. 

Fikstürlerin oluşturulabilmesi için;

-Tekler kategorilerinde en az 8 kişi,

-Çiftler kategorilerinde en az 4 takım,

olması gerekmektedir. 

Fikstürler ve maç programı Topspin Tenis Akademisi web sitesinde yayınlanacaktır. Her oyuncunun kendi maç saatini günlük olarak takip etmesi gerekmektedir.

Turnuva  programının  düzgün bir şekilde  hazırlanabilmesi için,  turnuva müracaatlarının son  güne bırakılmadan yapılması önemlidir.   Son müracaat tarihinden sonra turnuvaya   oyuncu kaydı YAPILMAYACAKTIR.

Maçlar hafta içi 18:00-19:30-21:00, hafta sonu 10:00-11:30-13:00-14:30-16:00-17:30-19:00- 20:30’da başlayacak, açık ve/veya kapalı kortlar kullanılacaktır. Oyuncuların planlanan kortlarda oynaması gerekmektedir. Maç kortları gerekli görüldüğü takdirde Turnuva Direktörü tarafından değiştirilebilir. 

Teklerde, oyuncunun bir üst kategoride turnuvaya katılabilmesi için kendi kategorisinde ilk 8’de yer alması gerekmektedir. 

İki kategoriye müracaat eden oyuncular aynı gün iki maç oynamayı da kabul etmiş sayılacaklardır.

Erkek oyuncular, Çift Erkekler ve Karışık Çiftler olmak üzere 2 kategoride, kadın oyuncular Çift Kadınlar ve Karışık Çiftler olmak üzere 2 kategoride turnuvaya katılabilirler. Oyuncular kendi kategorilerinde çift oluşturabileceği gibi, bir alt kategoriden bir partner ile çift oluşturabileceklerdir. Aşağıdaki örnekte görüldüğü gibi belirledikleri kategorilerde turnuvaya katılabilirler.

ÖRNEK: M-A+ çifti M’da, A+-A çifti A+’da, A-A çifti A’da, A-B çifti A’da, B-B çifti B’de, B-C çifti B’de, C-D çifti C’de, D-D çifti D’de oynayabilir. 

Çiftler turnuvasına katılmak isteyen oyuncular hem ÇİFT ERKEKLER ve/veya ÇİFT KADINLAR kategorisine hem de KARIŞIK ÇİFTLER kategorisine müracaat edecekler ise iki kere Turnuva Müracaat Formu doldurması gerekmektedir. Bu nedenle müracaat edecek oyuncunun yanında partnerinin bilgilerinin (adı soyadı kategorisi ve mazeret vb) de bulunması gerekmektedir. 

Başvurunuzu tamamladıktan sonra başvuru formuna yazmış olduğunuz e-mail adresine, sistem tarafından turnuvaya kayıt olduğunuzu belirten e-mail gönderilecektir. 

Her maça yeni top açılacak, maç bitiminde MAÇ SKORU VE TOP, Kazanan oyuncu tarafından Turnuva Direktörüne teslim edilecektir.

Isınma süresi 5 dakikadır. Turnuva direktörünün maça başlama çağrısı üzerine maça başlamayarak programın aksamasına neden olan oyunculara uyarı verilecektir. Uyarıyı dikkate almayan oyuncular diskalifiye edilecektir.

Oyuncuların saha değiştirmesi sırasında, son oyunun bitiminde topun oyundan çıkması ile müteakip oyunun başlaması için topun servisle oyuna girmesi arasında en fazla 1.5 dakikadır.

İki puan arasındaki süre 25 saniyedir. Bu sürede servis kullanılmalıdır.

Bir kaza veya sakatlık sebebiyle bir oyuncunun derhal oyuna devam edemeyecek hale gelmesi durumunda, bir defaya mahsus olmak üzere üç dakikalık ara verilebilir.

Maç boyunca tuvalet molası set arasında bir kez kullanılabilir ve süre 5 dakikayı geçemez. 

Belirlenen saatte kortta bulunmayan oyuncu 15 dakika sonunda WO olacaktır. 

Planlanan  zamanda maçlarına   gelemeyecek (WO) durumda  olan sporcuların fikstür ve   maç planlamalarının aksamaması için bu durumu öncelikle Turnuva Direktörüne bildirmelidir.

Havanın yağışlı olması durumunda yapılacak uygulamalar: 

– Turnuvanın belirtilen sürede bitirilmesi gerektiğinden MAÇLAR İPTAL EDİLMEYECEK, Turnuva Direktörü tarafından müsait olan kapalı kortlara taşınabilecek veya ertesi günde belirlenecek bir saate ertelenebilecektir.

– Yağmur nedeniyle oyunu yarım kalan oyuncular derhal maçlarının uygun kapalı kortlara veya olabilecekse ertesi güne belirlenecek bir saate taşınması için Turnuva Direktörü ile görüşecektir. Turnuva Direktörü ile görüşmeden turnuva mahallini terk eden ve/veya kendisine tahsis edilen kortta oynamayan oyuncular DİSKALİFİYE edilecektir.

– Müteakip maçların oyuncularının yeni maç programlarını, maçlarının kapalı korta taşınması veya ertesi güne ertelenmesi durumlarını öğrenmek üzere KENDİLERİNE TAHSİS EDİLEN SAATTE TURNUVA MAHALLİNDE BULUNMALARI ve Turnuva Direktörü ile maç planlaması için görüşmeleri gerekmektedir. TELEFON İLE MAÇ PLANLAMASI YAPILMAYACAKTIR.

Fikstürün sağlıklı bir şekilde işleyebilmesi için mazeretlerin en az indirgenmesi gerekmektedir.

 

MAÇ FORMATI

TEKLER; 3 set üzerinden 6-6 olduğunda set tie-break(7 puan), setler 1-1 olduğunda son set maç tie-break oynanır(10 puan). Oyunlarda AVANTAJ puanı uygulanır.

ÇİFTLER; 3 set üzerinden 6-6 olduğunda set tie-break(7 puan), setler 1-1 olduğunda son set maç tie-break oynanır(10 puan). Oyunlarda KARAR puanı uygulanır.

28 AĞUSTOS ÇARŞAMBA

29 AĞUSTOS PERŞEMBE

30 AĞUSTOS CUMA

31 AĞUSTOS CUMARTESİ

1 EYLÜL PAZAR

2 EYLÜL PAZARTESİ

3 EYLÜL SALI

4 EYLÜL ÇARŞAMBA

5 EYLÜL PERŞEMBE

6 EYLÜL CUMA

Tek Kadınlar

Tek Erkekler

Çift Kadınlar

Çift Erkekler

Karışık Çiftler

× Buradan bizimle hemen iletişime geçebilirsiniz