Performans

Üst düzey performans oyuncusu yetiştiren sistemimiz, sporcunun alt yapıdan itibaren uzun dönem boyunca, sporcuyu her yönüyle eksiksiz yüksek performansa taşımaktır.

Her yaş grubuna ait geliştirilmesi gereken fiziksel, teknik, taktik ve mental birçok beceri vardır. Oyuncuların en üst düzeyde performans sağlamaları için büyüme ve gelişme aşamaları göz önünde bulundurularak beceri ve yetenekleri uygun dönemlerde spesifik bir şekilde akademimizce planlanmakta ve uygulanmaktadır.

Eğitimimiz, sıkı çalışma, alçak gönüllülük, hoşgörü, saygı, sabır, dürüstlük, disiplin, organizasyon ve bağlılık  gibi değerlere dayalı kapsamlı bir şekilde verilmektedir. Bu değerlerin tümü, fiziksel ve zihinsel eğitim ve beslenmenin önemi gibi temel unsurları da içeren “Şampiyon Oluşturma” amacını taşımaktadır.

Modern tesisimiz, titiz bir metodoloji, öğretim elemanlarının kalitesi ve akademik mükemmellikle performans eğitimi verirken, akademimizi benimseyen oyuncular ile mükemmel uyumu sağlamayı amaçlar.

Eğitim programımızın amaçları içerisinde;

  • Sporcunun güçlü yönlerini en üst düzeye çıkarmak, doğru ve güvenilir eğitim teknikleriyle zayıf yönlerini en aza indirgemek,
  • Hedefe yönelik maksimum konsantrasyonu sağlayarak eğitim vermek,
  • Oyuncuları spor yoluyla eğitmek, kişisel gelişimlerine yardımcı olacak değerlerin oluşmasını sağlarak onları olumlu yönde etkilemek yer alır.

Her sporcuya özel olarak planlanan performans çalışmaları, grup ve bireysel tenis antrenmanlarıyla beraber kondisyon antrenmanlarından oluşmaktadır.

× Buradan bizimle hemen iletişime geçebilirsiniz