Çocuk Tenis Okulu

Çocuk Tenis Okulumuzda 4-16 Yaş aralığındaki çocuklara eğitim vermekte ve eğitimleri grup halinde gerçekleştiriyoruz. Gruplarımızı, yaşa, oyun seviyelerine ve becerilerine göre 4-6 kişi olacak şekilde oluşturuyoruz.

Akademimiz  çocuk tenis okulunda, çocukların becerilerini en iyi şekilde geliştirmeyi ve çalışmalarımızla fiziksel, zihinsel, duygusal ve sosyal gelişimlerine katkıda bulunmayı amaçlıyoruz.

Antrenmanlarımızda, çocuklara temel tenis eğitimiyle beraber temel becerilerini geliştirmeye yönelik çalışmalar yapıyoruz. Okulumuzda her çocuk için benimsenen bireysel yaklaşım, her çocuğun maksimum potansiyeline ulaşılmasını sağlar.

Çocuk Tenis Okullarımızda öğrencimizin gelişimi izleyerek, lisanslı sporcu olabileceği ve müsabakalara katılmak için daha ileri seviye de tenis eğitimiyle beraber kondisyon eğitimi de verilen performans gruplarına yönlendiriyoruz.

Tenis Okullarımız Yaz ve Kış çocuk tenis okulu olarak ikiye ayrılıyor:

Yaz Okulu

Hafta içi 5 gün ve 09:00-12:00 saatlerinde arasında grup dersi şeklinde gerçekleştiriliyor. Derslerimizde gruplandırma, çocukların yaş, oyun seviyesi ve becerilerine göre oluşturuluyor. Tenis ve fiziksel aktivitenin buluştuğu tenis programımızda çocuklar, hem tenis öğrenip hem de fiziksel, zihinsel, duygusal ve sosyal olarak kendilerini geliştiriyorlar.

Kış Okulu

Cumartesi ve pazar günleri 09:00-14:00 saatlerinde arasında 1 saatlik eğitimler şeklinde gerçekleşiyor. Gruplandırma, yaş, oyun seviyesi ve becerilerine göre ve saat planlanması yapılıyor. Yaz okulumuzda olduğu gibi çocukların tenis öğrenmesiyle birlikte fiziksel, zihinsel, duygusal ve sosyal olarak gelişimlerini hedefliyoruz.

Çocuklar neden tenis oynamalı?

  • Tenis oynamak, çocuğun sosyal yaşımını destekler.
  • Çocuklara, hızlı ve kolay karar vermeyi öğretir.
  • Fiziksel ve zihinsel olarak gelişimlerine destek olur.
  • Daha güçlü kemik ve kas gelişimine yardımcı olarak, çocukların büyümelerini destekler.
  • Tenis, çocuklara tepkilerini kontrol edebilmeyi öğretir.
  • Çocukların disiplin kazanmalarını sağlar.
  • Vücut enerji seviyesinin artmasına yardımcı olur.
  • Vücut koordinasyonunu geliştirir.
  • Sorumluluk anlayışının gelişimini destekler.

 

× Buradan bizimle hemen iletişime geçebilirsiniz